Maradonovy dcery neuspěly v soudním sporu o ochrannou známku

6. září 2021 12:49 - Buenos Aires

Dvě dcery zesnulé fotbalové legendy Diega Maradony prohrály soudní spor o práva na ochrannou známku na příjmení Maradona. Odvolací soud v Buenos Aires zamítl nárok Dalmy a Gianinny Maradonových na komerční používání jména Maradona. Argentinský mistr světa z roku 1986 toto právo poskytl svému právníkovi Matíasi Morlovi s tím, že zisky půjdou na podporu tří Maradonových sester.

 

Radek Malina, Neapol

Maradonovy dcery v březnu obvinily Morlu z podvodu a žádaly vyšetřování jeho firmy. Soud následně vydal zákaz ke komerčnímu využívání fotbalistova jména, později však bylo toto nařízení zrušeno.

"Justice prosadila Diegovu vůli a a společně s jeho sestrami můžeme používat značku Maradona. Tvoje vůle, Diego, bude vždy respektována," napsal Morla na instagramu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Matias Morla (@matiasmorlaok)

Maradona zemřel loni v listopadu v 60 letech na infarkt.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.