Letadlo s německými fotbalisty na cestě z Islandu muselo nouzově přistát

9. září 2021 16:30 - Edinburgh

Velmi nepříjemné komplikace zažili při noční cestě ze středečního utkání kvalifikace mistrovství světa na Islandu fotbalisté Německa. Jejich letadlo kvůli blíže nespecifikovaným problémům muselo nouzově přistát ve skotském Edinburghu a tým poté se zpožděním vyrazil zpět do vlasti náhradním strojem.

 

Arni Torfason, ČTK/AP

Němci cestovali z Islandu, kde zvítězili vysoko 4:0, strojem společností Klasjet. Na zpáteční cestu vyrazili hned po zápasu a před šestou hodinou ráno měli přistát ve Frankfurtu nad Mohanem. Nad Skotskem ale letoun náhle ostře zatočil a začal prudce klesat. Stroj vyslal nouzový signál a neplánovaně přistál v Edinburghu.

"Jsme v pořádku, probíhá bezpečnostní kontrola stroje. Bezpečnost na prvním místě," uvedl německý svaz na sociální síti. Nespecifikoval, o jaké problémy se jednalo. "Náhradní letadlo dorazilo a my míříme zpět do Frankfurtu a Mnichova," dodal později svaz.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.