Obránce AEK Vranješe vyšetřuje UEFA kvůli tetování

29. září 2021 14:34

Evropská fotbalová unie zahájila disciplinární řízení s obráncem AEK Atény Ognjenem Vranješem kvůli kontroverznímu tetování. Bývalý bosenský reprezentant si nedávno nechal na biceps pravé ruky vytetovat podobiznu Momčila Dujiče, vojenského vůdce spolupracujícího s fašisty, jenž byl po druhé světové válce odsouzen v nepřítomnosti za masové vraždy, znásilňování, loupeže a kolaboraci.

 

Profimedia.cz

UEFA žádné podrobnosti k Vranješovu tetování neuvedla. Oznámila pouze, že ho vyšetřuje kvůli neetickému chování v zápase 2. předkola Evropské konferenční ligy s bosenskou Veleží, v němž byl Dujičův portrét na hráčově ruce vidět.

Podle bosenských médií se poté na UEFA obrátila s podnětem mezinárodní organizace bojující proti diskriminaci ve fotbale.

Jednatřicetiletý Vranješ reprezentoval Bosnu a Hercegovinu v letech 2010 až 2018 v 38 zápasech. Během kariéry hrál i v Rusku, Turecku, Španělsku či Belgii.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.