Fotbalisté v rumunské lize nabízejí před zápasy opuštěné psy k adopci

5. října 2021 13:15 - Bukurešť

Fotbalisté v rumunské lize v této sezoně nastupují na hřiště se psy z útulků, jimž by tato iniciativa měla pomoci najít nový domov. Kampaň má za cíl upozornit na problém nechtěných psů v zemi, kde azyly pro zvířata praskají ve švech a po ulicích se potulují opuštění psi.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Doufáme, že motivujeme lidi k tomu, aby adoptovali psy, které uvidí s hráči," citovala agentura Reuters Ancu Floraeu ze spolku na ochranu zvířat. "Z osmnácti psů, které jsme dosud představili na zápasech, byli tři adoptováni. O další tři byl zájem, takže doufáme, že nové majitele najdou i oni," dodal.

V rámci kampaně "Vyplňte mezeru ve svém životě", na níž se podílí ligová asociace, budou hráči představovat šest psů na každém zápase až do konce sezony. "Mám dvě kočky, což by asi byl problém, kdybych si psa vzal, ale rád bych. Je skvělé, že se lidé starají o pomoc zvířatům," uvedl rakouský obránce týmu Academica Clinceni Marcel Holzmann.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.