Mluvčí Karabachu se odvolal k CAS proti doživotnímu trestu od UEFA

8. října 2021 14:41

Tiskový mluvčí fotbalistů Karabachu Nurlam Ibrahimov se odvolal k mezinárodní arbitráži CAS proti doživotnímu zákazu působení v evropském fotbale, který dostal od UEFA za příspěvek na sociálních sítích. Zaměstnanec ázerbájdžánského mistra vyzýval vloni v říjnu na twitteru k zabíjení Arménů. CAS se jeho odvoláním zabýval více než dvě a půl hodiny, termín vynesení verdiktu zatím nebyl určen.

 

Sedmatřicetiletý Ibrahimov své tweety zveřejňoval v době, kdy vypukly mezi oběma zeměmi boje o oblast Náhorního Karabachu. Během šestitýdenního konfliktu, po němž převzal kontrolu nad sporným územím Ázerbájdžán, zemřelo více než 6000 lidí.

Kontrolní, etická a disciplinární komise UEFA při vyšetřování dospěly k názoru, že se Ibrahimov dopustil rasistického činu neslučitelného se zásadami fotbalu. Zároveň UEFA udělila vedení Karabachu, který v té době hrál skupinovou fázi Evropské ligy, pokutu 100.000 eur (2,7 milionu korun). Mezinárodní federace FIFA následně potvrdila žádost UEFA o rozšíření trestu pro Ibrahimova na celý svět.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.