Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Pět hodin mu nespadl míč na zem. Nemohl na záchod, nejedl a teď slaví rekord

25. září 2012 08:05 - Praha

Obdivuhodný kousek se podařil Mattu Wolstenholmeovi z Velké Británie, který vytvořil nový oficiální světový rekord v nožičkách. Zhruba 36 000krát se dotkl míče, aniž by mu spadl na zem, a takto zdolal dvacetikilometrovou trať, což se ještě nikomu před ním nepodařilo.

Freestylový fotbalista úspěšně obkroužil s míčem padesátkrát atletický ovál v areálu Harrow School, což mu zabralo téměř pět hodin. Pak už jenom nervózně čekal, zda jeho rekod bude oficiálně uznán. Arbitři ho nakonec po prozkoumání videozáznamu potvrdili.

"Jsem z toho výkonu nadšený. Je nádherné, že se můžu nazývat světovým rekordmanem. Byl jsem pět hodin venku ve větru a dešti. Nic jsem nejedl a samozřejmě jsem nemohl ani na záchod. Jenom jsem střídavě kopal nohama do míče. V zatáčkách jsem měl pár ošemetných momentů, kdy jsem si musel ke kontrole míče pomoct kolenem," popsal své pocity na trati třicetiletý sportovec.

"Ke konci už mě všechno strašně bolelo, ale stálo to za to," dodal Wolstenholme, který před sedmi lety utrpěl vážné zranění zad, po němž měl problémy i s obyčejnou chůzí.

roj, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.