Rubriky:

Ostatní

Angličané chtějí ve Wembley pořádat závěr fotbalového ME v roce 2020

24. září 2012 19:06 - Londýn

Anglická Fotbalová asociace (FA) má zájem hostit rozhodující zápasy mistrovství Evropy v roce 2020. Pokud projde plán prezidenta UEFA Michela Platiniho a utkání šampionátu se budou konat v různých zemích po kontinentu, mohly by se oba semifinálové duely a finále odehrát v londýnském Wembley.

 

Profimedia.cz

Platini v červnu během ME v Polsku a na Ukrajině představil návrh, podle nějž by šampionát v roce 2020 mohlo hostit až 12 zemí. Organizace turnaje by tak mohla být jednodušší a levnější.

"V tomhle případě by UEFA uspořádala semifinále a finále na jednom místě. A to bychom byli určitě na seznamu kandidátů na jednom z předních míst," uvedl šéf FA David Bernstein, s nímž Platini minulý týden o možnosti uspořádat vyvrcholení mistrovství Evropy ve Wembley jednal.

O případné změně formátu kontinentálního šampionátu má UEFA rozhodnout příští rok na jaře. Nejbližší ME se v roce 2016 uskuteční ve Francii.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.