Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Obavy o bezpečí! Část střechy stadiónu v brazilském Salvadoru se po dešti zřítila

29. května 2013 10:36 - Salvador

Stačila jedna silná tropická dešťová přeháňka a nový stadión v severovýchodním brazilském městě Salvador nevydržel. Část střechy neudržela prudký liják a zřejmě vinou špatného upevnění se zřítila na místa vyhrazená pro diváky. Žádní fanoušci tou dobou naštěstí na stadiónu, kde se za několik dní odehrají i zápasy Konfederačního poháru FIFA, nebyli.

Reuters

Škoda jen podtrhuje obavy o připravenosti Brazílie před nadcházející prověrkou na MS v roce 2014. Jihoamerický stát investoval do vybudování a rekonstrukce stadiónů miliardy dolarů, ale už od začátku měl problémy splnit limity FIFA a fotbalové chrámy otvíral s dlouhým zpožděním.

Stánek s přezdívkou Fonte Nova v Salvadoru byl přestavěn za 293 miliónů dolarů. Už před šesti lety došlo na starém stadiónu k smrtelné nehodě, když se zřítila část betonové konstrukce a usmrtila sedm fanoušků.

jis, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.