Rubriky:

Ostatní

Masopust se spoluhráči budou čestnými hosty na Poháru FIFA

10. června 2013 13:37 - Praha

Poháru FIFA, který startuje v Brazílii v sobotu, se jako host zúčastní i legenda českého fotbalu Josef Masopust. S dalšími členy stříbrného týmu z mistrovství světa v Chile 1962 Josefem Jelínkem a Jozefem Štibrányim přijal pozvánku brazilského ministra sportu Alda Rebela.

 

Petr Hloušek, Právo

Česká delegace vyrazí do Brazílie v úterý. Před startem turnaje se zúčastní otevření výstavy k šampionátu v Chile 1962 a také křtu poštovní známky, která připomíná brazilský triumf ve finále MS proti tehdejšímu Československu.

Kromě společenských akcí čeká na Masopusta a spol. návštěva zápasů Brazílie s Japonskem a Itálie s Mexikem, k který se bude hrát na zrekonstruovaném stadionu Maracaná.

"Pro nás všechny, kteří fotbal milujeme, je každá návštěva Brazílie nezapomenutelným zážitkem. Těším se, až se opět setkáme se svými dávnými soupeři a dnes přáteli, proti kterým jsme před padesáti lety nastupovali na hřišti," řekl jednaosmdesátiletý Masopust, který je spolu s Pavlem Nedvědem jediným českým fotbalistou, jenž získal Zlatý míč.

Masopust, Jelínek a Štibrányi se do Brazílie vrátí přesně po roce. Loni ještě s Jiřím Tichým a Václavem Maškem byli pozváni do Sao Paula na oslavy 50. výročí od slavného finále. Tehdy mělo dojít i na setkání Masopusta s brazilskou legendou Pelém, ale nakonec to nevyšlo. Šance by však měla být i tentokrát.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.