Ronaldinho čelí nejtěžšímu zranění v kariéře, přetrhl si sval

28. září 2013 09:09 - Belo Horizonte

Někdejší nejlepší fotbalista světa Ronaldinho se musí vyrovnat s patrně nejtěžším zraněním v dosavadní kariéře. Brazilská hvězda má přetržený přitahovač levého stehna a podle lékařů potrvá nejméně dva měsíce, než bude hvězda Atlética Mineiro v pořádku.

 

Profimedia.cz

Třiatřicetiletý Ronaldinho tak už nejspíš nezasáhne do zbytku brazilského šampionátu, který skončí 8. prosince. Může přijít i o následné klubové mistrovství světa v Maroku, na němž jeho tým bude startovat jako vítěz Poháru osvoboditelů, tedy jihoamerický mistr. Atlético vstoupí do turnaje pro klubové šampiony jednotlivých kontinentů semifinálovým zápasem 18. prosince.

Podle klubového lékaře Rodriga Lasmara začal mít bývalý hráč Barcelony a AC Milán potíže na čtvrtečním tréninku. "Vyšetření ukázalo, že má zcela přetržený přitahovač. Je to vážné zranění, bezpochyby nejtěžší v jeho kariéře. Neléčí se to krátkou dobu, tak dva a půl, tři a půl měsíce," uvedl Lasmar na klubovém webu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.