Rubriky:

Ostatní

Funkcionář ze Srí Lanky dostal od FIFA za korupci doživotní zákaz

9. října 2013 21:15 - Curych

Bývalý člen výkonného výboru FIFA Vernon Manilal Fernando ze Srí Lanky nesmí do konce života působit ve fotbale na národní ani mezinárodní úrovni. Odvolací komise FIFA nevyhověla jeho námitce proti osmiletému trestu za korupční jednání, naopak ho ještě zpřísnila.

Podle FIFA Fernando mimo jiné porušil pravidlo o střetu zájmů a dopustil se korupčního jednání, když přijal dary a další výhody. Další podrobnosti komise nesdělila.

Třiašedesátiletý funkcionář, který v minulosti stál 20 let v čele srílanského národního svazu, byl v březnu provizorně suspendován kvůli vyšetřování možného zneužívání účtů Asijské fotbalové konfederace. V dubnu pak dostal od etické komise FIFA osmiletý zákaz činnosti.

Fernando byl členem výkonného výboru FIFA od roku 2011 a současně byl blízkým spolupracovníkem Katařana Muhamada bin Hammáma. Ten loni dostal doživotní zákaz působení ve fotbale za zneužívání pravomocí šéfa asijského fotbalu a za korupci před volbou prezidenta FIFA.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.