Tbilisi

Fotbaloví reprezentanti Nizozemska do 21 let si v kvalifikačním utkání na půdě Gruzie s chutí zastříleli. Takřka v tréninkovém tempu smetly soupeře 6:0. Výraznou měrou přispěl k triumfu Tulipánů útočník Luc Castaignos, jenž nasázel hned tři góly. Zejména jeho druhá trefa stála opravdu za to, padla téměř z nulového úhlu!

Luc Castaignos skóroval téměř od rohového praporku.

Gruzínci byli zkraje druhé půle myšlenkami ještě někde v šatnách a naplno hrající Oranjes je za to potrestali. V 48. minutě Nizozemci rychle provedli autové vhazování, jednadvacetiletý útočník Twente měl dostatek prostoru, aby se otočil s balónem a nečekaně zkusil střelecké štěstí.

Udělal dobře, jeho pokus šajtlí skoro od brankové čáry totiž k údivu všech zapadl s přispěním tyče do sítě. Gruzínský gólman byl špatně postavený a za míčem se natahoval marně.

Nizozemci v závěru proměnili utkání v exhibici a konto protivníka zatížili ještě třemi zásahy. Dvakrát skóroval Quincy Promes, dvanáct minut před koncem pak zkompletoval hattrick Castaignos.

1 : 1 West Ham - Leverkusen 1 : 1 dohráno
20240418T21 : 00:00+0200