Recife

Velká hvězda světového fotbalu Nizozemec Clarence Seedorf je i v sedmatřiceti letech stále ve výtečné formě. Čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů o tom naposledy přesvědčil fanoušky v brazilské lize. Zkušený záložník ve službách Botafoga přispěl nádherným gólem k triumfu svého mužstva 3:1 na půdě posledního Náutika.

Parádní gól v podání Clarence Seedorfa.

Domácí vedli od 9. minuty po trefě Leiteho, Marques však ve 26. minutě srovnal a těsně před pauzou Botafogo stav zcela otočilo. Hlavní roli přitom hrál právě Seedorf, jenž si po rohovém kopu zpracoval kousek za šestnáctkou míč a dělovkou k pravé tyči proměnil soupeřova gólmana, který měl trochu zakrytý výhled, v solný sloup.

Náutico už odpovědět nedokázalo, naopak tříbodový zisk pojistil hostům v poslední minutě zápasu Gege.

Botafogo drží po 29. kole v tabulce čtvrtou příčku, když na vedoucí Cruzeiro ztrácí třináct bodů. Má ale zápas k dobru. Náutico je s mankem dvanácti bodů na devatenáctý Ponte Preta nadále poslední.