Rubriky:

Ostatní

Šatnu fotbalistů Vasco da Gama vzali útokem jejich vlastní fanoušci

19. října 2013 12:08 - Rio de Janeiro

Desítky nespokojených fanoušků Vasco da Gama vtrhly k fotbalistům do šatny den poté, co jejich tým v brazilské lize utrpěl další porážku a přiblížil se sestupu. Klubová ochranka nedokázala vpádu příznivců zabránit a situaci musela urovnat až přivolaná policie. Nikomu se nic nestalo. Fanoušci však hrozí násilím, pokud Vasco da Gama prohraje i v nadcházejícím derby s Botafogem.

 

Petr Hloušek, Právo

„Mám ochranku, ale deset mužů nemůže zadržet padesát lidí," komentoval incident Manuel Barbosa, funkcionář tradičního klubu z Ria de Janeiro, za který hrají i bývalé opory Lyonu Cris a Juninho Pernambucano.

Ke konfrontaci s hráči, kteří se zrovna chystali na trénink, nedošlo. Fanoušci si alespoň vynutili setkání s trenérem Dorivalem Júniorem, s nímž si vyříkali porážku 0:2 s Goias. Po ní je Vasco da Gama v tabulce třetí od konce. V soutěži zbývá odehrát ještě devět zápasů, sestoupí čtyři nejhorší týmy.

Čtyřnásobný brazilský mistr sestoupil dosud pouze jednou, a to v roce 2008. Hned v další sezóně se vrátil mezi elitu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.