Rubriky:

Ostatní

Ve Znojmě začala rekonstrukce fotbalového stadiónu

31. října 2013 10:21 - Znojmo

Ve Znojmě ve čtvrtek začaly stavební práce na rekonstrukci fotbalového stadiónu prvoligového nováčka. Po ukončení projektových příprav a části výběrových řízení je zahájila instalace vyhřívaného trávníku. Celá rekonstrukce v hodnotě 80 miliónů korun by měla být dokončena do prvního jarního ligového kola tak, aby fotbalisté Znojma mohli vyměnit dosavadní azyl v Brně za domácí prostředí.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na hrací plochu vjely bagry, nákladní automobily odvážejí zeminu. "Rekonstrukce trávníku by měla skončit za měsíc," řekl technický manažer znojemského klubu Karel Hodák.

"Příští týden skončí výběrové řízení na vybudování umělého osvětlení a kotelny. Poslední etapou prací budou tribuny. S jejich výstavbou bychom měli začít v polovině prosince. Pochopitelně bude také záležet na počasí," dodal Hodák.

Po dokončení rekonstrukce bude znojemský stadión splňovat prvoligové parametry. Kapacita hlediště se z dosavadních 5000 sníží na 4500 míst, všechna budou k sezení.

Jarní část první ligy odstartuje Znojmo v domácím prostředí 22. února zápasem s Jihlavou. Na podzim čekají ligového nováčka ještě dvě utkání v brněnském azylu, kde nastoupí proti Slovácku a Olomouci.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.