Kouč Luxemburgo končí po neúspěšné misi u brazilského mistra

12. listopadu 2013 09:51 - Rio de Janeiro

Úřadující mistr brazilské fotbalové ligy Fluminense mění podruhé v sezóně trenéra, protože hrozbu sestupu neodvrátil ani bývalý kouč Brazilců či Realu Madrid Vanderlei Luxemburgo. Odvolán byl pět kol před koncem soutěže.

 

Edu Andrade, ČTK/AP

Luxemburgo přišel do Fluminense v červenci místo Abela Bragy, jenže z 26 zápasů získal s mužstvem jen sedm výher a celkově 30 bodů. Ve dvacetičlenné tabulce je obhájce titulu třetí od konce a reálně mu hrozí sestup do Série B.

"Překvapilo mě to," reagoval Luxemburgo na odvolání. "Připravovali jsme se na zbytek ligy. Svojí roli možná sehrály i politické důvody, protože se v klubu blíží volby," dodal pro list Globo.

Jeho nástupcem u týmu z Ria de Janeiro se stal jednapadesátiletý Dorival Júnior, jenž podepsal smlouvu jen na zbývajících pět zápasů. V Brazílii už vedl několik ligových klubů včetně Santosu s nynější hvězdou Barcelony Neymarem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.