Rubriky:

Ostatní

Kouč španělských mistrů Evropy Aragonés skončil s trénováním

5. prosince 2013 13:40 - Barcelona

Kouč španělských fotbalových mistrů Evropy z roku 2008 Luis Aragonés potvrdil, že už nikdy nebude trénovat. Pětasedmdesátiletý rodák z Madridu byl bez angažmá od roku 2009, kdy skončil na lavičce istanbulského Fenerbahce.

 

Profimedia.cz

"Nyní už je pro mě těžké trénovat, takže klidně můžete mluvit o Luisi Aragonésovi v minulém čase. Trénovat nebudu," řekl Aragonés internetovému deníku Vozpópuli.

Španělští fotbalisté byli dlouhá léta považováni za tým, který na velkých akcích pravidelně selhává. Tento pohled změnil Aragonésův výběr z roku 2008, jenž dokázal vyhrát Euro a vydláždil cestu k triumfům na MS 2010 a loňském ME pod vedením Vicenta del Bosqueho.

Aragonés, jenž zavedl do španělské reprezentace systém krátkých přihrávek typický pro Barcelonu, po životním úspěchu na evropském šampionátu od národního týmu odešel. Jeho následné angažmá ve Fenerbahce skončilo už po jedné sezoně.

"Jedním z důvodů je věk, proto to nebylo těžké rozhodnutí," řekl Aragonés ke svému konci trenérské kariéry. "Když jsem odešel z Turecka, věděl jsem, že pro mě bude náročné někde pokračovat, a nyní je to definitivní," dodal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.