VIDEO: Rozhodčího zmátla branka na kolečkách. Hosté nemohli nařízené penaltě uvěřit

16. ledna 2014 13:15 - Praha

Právem se cítili poškozeni hráči celku Spartans II v utkání nižší skotské fotbalové ligy na hřišti Leith Athletic. Rozhodčí proti nim totiž v závěru zápasu nesprávně nařídil pokutový kop a domácí i díky jeho proměnění dokázali smazat náskok hostů 3:1 a nakonec i vybojovat remízu 3:3.

Deset minut před koncem se jeden z hráčů Leith Athletic protáhl z pravé strany do velkého vápna a tvrdě vypálil. Branku však netrefil, míč se odrazil od kolečka připevněného na svatyni zpátky do hřiště. Hostující obránce proto balón chytil do ruky a podal jej brankáři k výkopu od branky.

Hlavní rozhodčí ale nepostřehl, že balón již opustil hrací plochu, místo toho byl přesvědčený, že se míč odrazil od tyče, a tak po poradě se svým asistentem, který se rovněž mýlil, nařídil penaltu. Hostující hráči tomu nemohli uvěřit, jejich protesty ale byly marné.

Jamie Lauder pokutový kop proměnil a snížil na 2:3, v nastaveném čase se pak domácím navíc podařilo srovnat.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: