VIDEO: Fair play pláče. Extrémní fotbalová lumpárna k výhře Syřanům nakonec nepomohla

20. ledna 2014 21:37 - Muscat

Syřané vypadli ve čtvrtfinále asijského fotbalového šampionátu hráčů do 22 let s Koreou. Jednoznačně nejvýraznějším momentem, kterým se v Ománu připomněli, je extrémně nesportovní gesto. Přímo lumpárna.

Korejci vedli 2:0, utkání měli pod kontrolou. Za tohoto stavu vyšli vstříc soupeři, jemuž se zranil hráč a protože sudí mají v tomto směru už poněkud omezené pravomoci a jsou nuceni při běžných zdravotních trablech fotbalistů nechat pokračovat ve hře, rozhodli o přerušení hry sami tím, že záměrně poslali míč do autu.

Všeobecně se čekalo, že protivník vrátí balón, ozve se potlesk a bude se hrát dál. Běžná praxe. Jenže vše bylo jinak.

Zprvu to sice vypadalo, že Syřané se opravdu dobrovolně zbavují balónu. Korejci vývoji poněkud napomohli vlastní liknavostí a útočník Mardek Mardkian dílo nesportovní zkázy k překvapení všech dokonal. Obrat v utkání to však nepřineslo. Korea vyhrála 2:1 a postoupila do semifinále.

vap, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.