Protivníky české reprezentace Nizozemce zřejmě povede Hiddink

1. března 2014 13:48 - Amsterdam

Fotbalisty Nizozemska, kteří budou jedním z českých soupeřů v kvalifikační skupině o postup na mistrovství Evropy 2016, bude trénovat Guus Hiddink. Zkušený kouč by měl „oranjes" převzít po neméně slavném krajanovi Luisi van Gaalovi, jenž u týmu skončí po letním mistrovství světa v Brazílii.

 

Jan Tauber

Sedmašedesátiletý Hiddink televizi NOS řekl, že už s vedením svazu vede jednání o složení realizačního týmu. „Budeme potřebovat pár dnů nebo možná i několik týdnů. A bude to skvělý tým," uvedl. V médiích se v této souvislosti spekuluje o bývalých reprezentantech Jaapu Stamovi, Ruudu van Nistelrooijovi a Giovannim van Bronckhorstovi.

Hiddink už nizozemské národní mužstvo trénoval v letech 1994-1998 a na závěr svého působení s ním postoupil do semifinále mistrovství světa ve Francii. Vedl také Koreu, Austrálii, Rusko a Turecko, na klubové úrovni například Real Madrid, Valencii, Eindhoven, Chelsea a naposledy loni Machačkalu. Do konce této sezóny bude působit jako poradce v PSV Eindhoven.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.