Beckham plánuje v Miami stadión s výhledem na záliv i mrakodrapy

25. března 2014 10:55 - Miami

Majitel nového klubu v zámořské fotbalové lize MLS David Beckham plánuje v Miami postavit stadión v přístavu v laguně Biscayne Bay. Architekti s projektanty doporučili bývalému kapitánovi anglické reprezentace právě toto místo, kde by měla vyrůst aréna pro 25 tisíc lidí. Ti by se mohli kochat nejen hrou, ale i výhledem na oceán a okolní mrakodrapy.

 

ARQUITECTONICA

"Naší snahou je divákům nabídnout i skvostná panoramata," prohlásil Beckham při pondělní prezentaci projektu. Licenci přivést do MLS vlastní tým dostal na začátku února. Stadión může mít kapacitu od 21 000 do 35 000 diváků a hotový má být do tří let.

Beckham s poradci vybírali z 30 lokalit. Pokud by nevyšel plán stavět v přístavu, v úvahu přicházejí také Marlins Park, okolí univerzity nebo letiště. Finanční plán počítá zhruba s dvěma sty miliónů dolarů. Beckham už dříve prohlásil, že nebude žádat o veřejné peníze, ale bude shánět investory.

Osmatřicetiletý bývalý záložník v MLS sám hrával za Los Angeles Galaxy. V Evropě působil ve velkoklubech Manchesteru United, Realu Madrid, AC Milán a Paris St. Germain.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.