Kanonýr Villa se před angažmá v MLS rozehraje v Austrálii

5. června 2014 09:04 - Melbourne

Nejlepší střelec španělské fotbalové reprezentace David Villa se před angažmá v severoamerické MLS rozehraje v australské lize. Dvaatřicetiletý reprezentant je první posilou nového klubu New York City, předtím ještě odehraje od října do prosince deset zápasů za spřízněné Melbourne City.

 

Stefan Wermuth, Reuters

Villa za Španělsko dosud nastřílel rekordních 56 gólů, v roce 2008 přispěl k vítězství na Euru a o dva roky později i k triumfu na světovém šampionátu. Blížící se MS v Brazílii bude jeho posledním velkým turnajem s národním týmem.

Do New Yorku odchází jako španělský mistr s Atléticem Madrid. Sezóna MLS začne v březnu. NY City spoluvlastní Manchester City, jenž nedávno právě klub z Melbourne koupil.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.