Živě

Bony si na MS ještě nekopl a už je o něho zájem. Jeho agent však chce jednat jen s top kluby

13. června 2014 12:38 - Londýn/Praha

Na šampionátu se ještě nepředstavil, neboť na Pobřeží slonoviny čeká úvodní duel proti Japonsku až v noci ze soboty na neděli, ale už teď se začíná zvedat vlna zájmu o Bonyho Wilfrieda. A co teprve jestliže se útočník Swansea v Brazílii patřičně uvede. I proto se s předstihem ozval desátý celek uplynulého ročníku Premier League Newcastle a začal sondovat, za kolik by byl Bony k mání. Přestup někdejšího hráče pražské Sparty, který odešel na ostrovy oklikou před nizozemský Arnhem, do St. James Parku je ale vyloučen.

 

Brandon Wade, ČTK/AP

Poptávání manažera Newcastlu Alana Pardewa po Wilfriedovi je logické. Legionáře z Pobřeží slonoviny měl v hledáčku ještě před tím, než přestoupil z Arnhemu, teď se o něho zajímá zase. A samo sebou ještě před tím, než hráčova cena po šampionátu případně vyletí ještě výš.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

"Mohl ho koupit před rokem za deset miliónů liber. Jednání proběhla, ale Newcastle v Bonyho nevěřil. Nebyli si jistí, zda je dost dobrý na Premier League, když předtím hrál jen v Holandsku," prohlásil ovšem hráčův manažer Dalibor Lacina, že rokování o Bonyho přestupu do St. James Parku jsou bezpředmětná.

"Ostatně, teď stojí 20 miliónů liber," přidal sumu, na kterou Wilfriedova hodnota vyletěla poté, co v 48 zápasech za Swansea nastřílel 26 gólů.

"Nemluvím jen o tom, že Bony je ve Walesu štastný a spokojený. Máme jinou strategii, než aby se Bony stěhoval ze Swansea do Newcastlu. Pokud přestoupí, pak do klubu s patřičnými ambicemi. Šest takových je v Anglii, další pak v Německu, Španělsku nebo Francii," naznačil Dalibor Lacina, jaké má se svým hráčem plány.

zp, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.