Domažlice - Plzeň 1:8Plzeňské posily se předvedly se vší parádou. Boleslav plichtila s Vyšehradem

Postřekov

Pod palbou plzeňských vícemistrů se ocitly třetiligové Domažlice. Viktoria zvítězila vysoko 8:1. Západočeský klub si poradil i bez reprezentantů, naopak se v přípravném utkání předvedly nové akvizice. Po dvou gólech vstřelili Ondřej Vaněk a Jakub Hora, Lukáš Stratil přidal dokonce hattrick. Mladá Boleslav jen remizovala s divizním Vyšehradem.

Plzeňský záložník Patrik Hrošovský odehrál proti Domažlicím celé utkání.

Plzeň nastoupila bez reprezentantů, kteří s přípravou začnou až v pondělí, představily se však nové posily. Dařilo se Vaňkovi, který rychle srovnal po úvodním gólu Domažlic střelou z dálky. Následně dvěma góly rozhodl reprezentant do 21 let Stratil, který po změně stran završil hattrick. Podruhé v utkání se trefil i Vaněk, kterému na oba góly nahrál navrátilec z hostování František Rajtoral.

Povedený zápas odehrál i další z hráčů, kteří se do Plzně vrátili z hostování, Hora. Vedle dvou gólů si připsal i dvě asistence.

Boleslav jen remizovala

To Mladé Boleslavi úvod přípravy nevyšel podle představ. V základní sestavě nastoupily nové posily Aleš Hruška, Michal Ďuriš, Jan Šisler a Jakub Navrátil, ale třetí tým uplynulé sezóny v poločase prohrával s divizním soupeřem 1:2, když gól dal Jan Štohanzl. Pod první branku Vyšehradu se chybou podepsal právě Navrátil.

Alespoň remízu po změně stran zachránil třiadvacetiletý defenzivní záložník Andile Khumalo z JAR, kterého trenér Karel Jarolím testuje společně s jeho krajanem Princem Nxumalem. Oba doposud hráli za FC Kapské město.

Přípravná fotbalové utkání
Jiskra Domažlice - Viktoria Plzeň 1:8 (1:3)
Branky: 14. Mužík - 19., 30. a 79. Stratil, 16. a 59. Vaněk, 67. a 80. Hora, 64. vlastní Čihák.
Sestava Plzně: Bolek (46. Pavlík) - Rajtoral (67. Hrubý), Řezník, Hubník, Kovařík (68. Lukeš) - Hrošovský, Horváth (46. Chrien) - Vaněk, Hora, Stratil - Chramosta (59. Hrdlička). Trenér: Uhrin ml.
Mladá Boleslav - Vyšehrad 2:2 (1:2)
Branky: 29. Štohanzl, 75. Khumalo - 10. Ansuma, 33. Kočí.
Sestava Mladé Boleslavi:
I. poločas: Hruška - Bořil, Navrátil, Smejkal, Rosa - Ščuk, Šisler - Bartl, Magera, Štohanzl - Ďuriš.
II. poločas: Šeda - Bořil, Hůlka, Pajer, Vraštil - Ščuk, Šisler (64. Khumalo) - Skalák, Šultes, Moukanza - Mehanovič. Trenér: K. Jarolím.