VIDEO: Odskočme si z MS do pralesa. Strašidelný terén, útočníkův kiks

27. června 2014 19:32

Je čas mistrovství světa. Zvykli jsme si v těchto dnech na fotbal z nových arén s obřími tribunami, ale nižší soutěže běží dál v kulisách, které se nemění a mají své kouzlo. Prostřednictívm tohoto videa se lze podívat na jednu opravdu pralesní ligu v Austrálii.

Vzhledem k terénu, na kterém se u protinožců střetly celky Monash a Falcons 2000, by se mohly leckteré kluby třetí a čtvrté třídy z českých poměrů cítit až dotčené, že je australský fotbalový prales srovnáván s tím českým. Přitom video rozhodně neukazuje soutěž z té úplně nejnižší úrovně.

Terén je ale opravdu strašidelný. K tomu tyče bez úchytů na sítě. V našich soutěžích už opravdu asi nevídané. V utkání nižší Gippsland Soccer League se zrodil i pozoruhodný kousek, který nechtěně předvedl hostující hráč s fotbalovým jménem Manny. Od spoluhráčů, kteří po něm chtěli přihrávku, to za kiks při zakončení pořádně schytal.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.