Capello bude pokračovat u ruských fotbalistů

30. července 2014 12:35 - Moskva

Trenér Fabio Capello zůstane podle svých slov na lavičce ruské fotbalové reprezentace. O budoucnosti italského kouče nebylo jasno po brzkém vyřazení z mistrovství světa v Brazílii, kde s ambiciózním týmem skončil už v základní skupině.

 

Grigory Dukor, Reuters

Capello o své budoucnosti informoval ruská média po schůzce v sídle fotbalového svazu, kde jednal dvakrát během posledních tří dní. Osmašedesátiletý kouč, který plánuje po angažmá u ruského národního týmu ukončit kariéru, řekl, že "je potvrzeno, že bude pokračovat v práci s týmem".

Zkušený kouč prodloužil v lednu smlouvu až do mistrovství světa v roce 2018, které se uskuteční právě v Rusku. Po fiasku na MS v Brazílii ho údajně ve funkci udržela mimo jiné klauzule ve smlouvě, podle níž by mu v případě odvolání náleželo 25 miliónů dolarů (512 miliónů korun).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.