Rubriky:

Ostatní

Živě

Smutek v Belgii. Fotbalista Mertens po zástavě srdce v nemocnici zemřel

30. dubna 2015 17:30 - Brusel

Belgický obránce Grégory Mertens z Lokerenu, který v pondělním utkání rezervních týmů proti Genku utrpěl zástavu srdce, dnes v nemocnici zemřel. O úmrtí čtyřiadvacetiletého fotbalisty informovaly internetové stránky klubu.

 

Mertens zkolaboval po dvaceti minutách zápasu. Nejprve se ho pokoušeli pomocí defibrilátoru oživit doktoři obou klubů, následně i lékaři z přivolané sanitky. Rozhodčí okamžitě utkání ukončil a stoper byl převezen do nemocnice v Genku, kde byl uveden do umělého spánku.

Hráčův stav se však postupně zhoršoval a rodina se po poradě s lékaři rozhodla pro odpojení od přístrojů, které Mertense držely při životě.

"Dnes se stalo něco, co si nikdo nedokázal představit, a příliš brzy se loučíme s Grégorym Mertensem," uvedl klub v prohlášení. "Jsme fotbalový klub, všichni v našem okolí žijí fotbalem, jenže někdy se stane něco, kdy si uvědomíte, že fotbal je jenom sport. Dnes je přesně takový den."

Mertens hrál v Lokerenu od loňského ledna, předtím působil v Cercle Bruggy. V minulosti nastupoval za belgickou reprezentaci do 21 let a na kontě má také několik startů v Evropské lize.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.