Rubriky:

Ostatní

Talent Černý není žádný troškař. Kluk z Ajaxu chce být nejlepším fotbalistou na světě!

8. května 2016 13:07 - Praha

Stal se oficiální tváří soutěže pro fotbalisty od osmi do třinácti let. A při té příležitosti nastínil, jaká motivace ho žene dál. "Jednoznačně stát se nejlepším fotbalistou na světě, to má asi každý kluk. Není to šílené. To je má motivace, která mě každý den žene. Chtěl bych to dokázat," říká jeden z největších talentů českého fotbalu Václav Černý, devatenáctiletý ofenzívní hráč Ajaxu Amsterdam.

Ondrášovka Cup

Prvním turnajem v Hlinsku o víkendu startuje 4. ročník Ondrášovka Cupu, Poháru mládeže FAČR kategorií U8–U13.

Oficiální tváří soutěže je právě Václav Černý. Obrovský talent z Ajaxu Amsterdam má malým fotbalistům co doporučovat.

„Chtěl bych všem klukům vzkázat, že v tomto věku je nejdůležitější, aby měli z fotbalu obrovskou radost. Aby si užívali každou vteřinu s balónem. Aby se nenechali strhnout kamarády, kteří si vyberou jinou cestu, než je ta fotbalová. Aby si vybrali fotbalový život, protože ten, jak mi vždycky říkal můj taťka a jak ho teď prožívám já sám, je ten nejhezčí. Není nic hezčího, než být fotbalista. Kdo to opravdu chce, tak si za tím půjde," říká Černý.

Už od kvalifikačních kol sleduje Ondrášovka Cup také legendární záložník a mistr Evropy z Bělehradu Antonín Panenka.

„Je důležité, aby fotbal kluky chytnul, aby je bavil a měli z něho stejně dobrý pocit, jako jsem míval já. Musí mít fotbal rádi, věnovat mu všechen volný čas, ne jen hodinu na tréninku. Je třeba na něj myslet celý den. Pochopitelně je potřeba mít taky talent. Ale to není všechno, protože se musí pořád trénovat a trénovat, bez tréninku to nejde," vzkazuje Panenka všem malým fotbalistům.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní