Česko - Švýcarsko 0:5Fotbalistky v kvalifikaci i doma jasně podlehly Švýcarkám

Jablonec nad Nisou

České fotbalistky v evropské kvalifikaci znovu jasně podlehly favorizovaným Švýcarkám. Po prosincové porážce 1:5 dnes utrpěly v Jablonci debakl 0:5 a zkomplikovaly si boj o postup na Euro 2017. Svěřenkyně Stanislava Krejčíka klesly v tabulce na čtvrté místo za Severní Irsko, který přivítají v úterý. Švýcarsko ve skupině vyhrálo i šesté utkání.

Česká reprezentantka Markéta Ringelová.

Hostující hráčky poslala do vedení už ve čtvrté minutě Hummová, před pauzou se ještě prosadily Moserová a Crnogorčevičová, který zvýšila v 66. minuty z penalty. Skóre uzavřela v nastaveném čase opět Moserová.

Na šampionát postoupí vítězové osmi skupin a šest nejlepších celků z druhých příček. Zbývající dva druhé týmy v konečných tabulkách čeká baráž o poslední volné místo, pořádající Nizozemsko má účast jistou.