Rubriky:

Ostatní

Slepička mění obor. Bývalý fotbalový reprezentant se jde prát do klece

1. července 2016 10:58 - Dobříš

Přestup je to radikální. A překvapivý. Neobvyklou premiéru si v listopadu ve sportovní hale v Dobříši odbude bývalý fotbalista pražské Sparty či reprezentace Miroslav Slepička. V rámci Fight Night se útočník poprvé postaví do klece a utká se ve svém prvním zápase v MMA. Vedle něj se během večera představí tuzemská elita MMA v čele s Milošem „Melounem“ Petráškem.

 

Petr Hloušek, Právo

Čtyřiatřicetiletý Miroslav Slepička patřil k velkým talentům českého fotbalu. V roce 2002 pomohl Liberci k mistrovskému titulu. Prošel i Spartou, Dinamem Záhřeb, Fürthem, Příbramí a hrál i v Indii. Naposledy nastupoval za Písek. Na kontě má i dva starty za národní tým.

„Když jsme se dozvěděli, že Mirek Slepička ve své rodné Příbrami už několik měsíců MMA trénuje, napadlo nás, že náš turnaj v nedalekém Dobříši by pro něj mohl být ideální příležitostí pro zápasnickou premiéru v oktagonu," říká Michal Hamršmíd, pořadatel turnaje a legenda tuzemského MMA.

"S Mirkem jsme se rychle dohodli a věřím, že si diváci jeho první zápas pořádně užijí. Sám jsem se přesvědčil, že Míra poctivě trénuje, a tak bude v listopadu určitě skvěle připravený," dodává.

Fotbalista ke své premiéře přistupuje s pokorou. „Trénuji pár měsíců, takže určitě nedosahuji úrovně profesionálních zápasníků, kteří bojují v kleci už spoustu let. Proti nim bych asi neměl vůbec žádnou šanci. Slibuju, že udělám všechno pro to, abych diváky nezklamal a neudělal si na Dobříši ostudu," říká s úsměvem Slepička.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.