Rumunskou fotbalovou reprezentaci povede cizinec

3. července 2016 18:04 - Bukurešť

Rumunskou fotbalovou reprezentaci povede zahraniční trenér. Svaz hodlá jméno nástupce Anghela Iordanesca, který skončil po vyřazení v základní skupině mistrovství Evropy, oznámit příští týden. Podle médií jsou favority Němci Armin Veh a Ralph Rangnick.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Předseda svazu Razvan Burleanu se před rozhodnutím angažovat cizince radil s šéfy národních federací ragby a házené, kteří už k tomuto kroku sáhli. Rumunské fotbalisty naposledy vedl zahraniční kouč na mistrovství světa v roce 1934, kdy byl na lavičce Rakušan Josef Uridil.

Rumuni na ME ve Francii podlehli domácímu týmu i Albánii, se Švýcarskem remizovali a ve skupině A skončili poslední. Úkolem nového kouče bude dovést reprezentaci na MS 2018, v kvalifikaci se jeho svěřenci utkají s Dánskem, Polskem, Černou Horou, Arménií a Kazachstánem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.