Rubriky:

Ostatní

Rumunskou fotbalovou reprezentaci povede cizinec

3. července 2016 18:04 - Bukurešť

Rumunskou fotbalovou reprezentaci povede zahraniční trenér. Svaz hodlá jméno nástupce Anghela Iordanesca, který skončil po vyřazení v základní skupině mistrovství Evropy, oznámit příští týden. Podle médií jsou favority Němci Armin Veh a Ralph Rangnick.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Předseda svazu Razvan Burleanu se před rozhodnutím angažovat cizince radil s šéfy národních federací ragby a házené, kteří už k tomuto kroku sáhli. Rumunské fotbalisty naposledy vedl zahraniční kouč na mistrovství světa v roce 1934, kdy byl na lavičce Rakušan Josef Uridil.

Rumuni na ME ve Francii podlehli domácímu týmu i Albánii, se Švýcarskem remizovali a ve skupině A skončili poslední. Úkolem nového kouče bude dovést reprezentaci na MS 2018, v kvalifikaci se jeho svěřenci utkají s Dánskem, Polskem, Černou Horou, Arménií a Kazachstánem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.