Poborský překonává zákeřnou nemoc. Musel razantně změnit vizáž

26. července 2016 09:15 - Praha

Z nejhoršího je venku, boj se záludnou nemocí však není ani zdaleka u konce! Dvojnásobný medailista z evropských šampionátů a legenda českého fotbalu Karel Poborský se úspěšně zotavuje z údajné boreliózy, po které měl mít částečně ochrnutou polovinu obličeje.

 

Facebook

Někdejší hráč Českých Budějovic, Sparty Praha, Manchesteru United, Benfiky Lisabon nebo Lazia Řím musel být v červenci hospitalizován. Bulvární média minulý týden informovala o tom, že po kousnutí klíštětem trpí boreliózou. Poborský nejprve nechtěl o svém stavu mluvit, nemoc ani nekonkretizoval, v neděli však domněnky o útoku nevyzpytatelné až zákeřné choroby nepřímo potvrdil.

„Všem moc děkuji za podporu, z nejhoršího jsem venku," napsal na svém facebooku a přidal fotografii, z které je jasně patrné, že kvůli onemocnění shodil svůj plnovous, který jej zdobil několik posledních měsíců.

Všem moc děkuji za podporu, z nejhoršího jsem venku 󾍇

Zveřejnil(a) Karel Poborský dne 24. červenec 2016

Zveřejnil(a) Karel Poborský dne 23. červenec 2016

Čtyřiačtyřicetiletý Poborský je nastoupil v reprezentačním dresu k 118 zápasům, v nichž dal osm gólů. Více startů (124) má jen Petr Čech. Někdejší záložník přezdívaný „Steve" si zahrál i na čtyřech vrcholových akcích - z EURO 1996 získal stříbro, na ME 2004 bronz, působil i na EURO 2000 a MS 2006. O rok později se s národním dresem oficiálně rozloučil.

Po konci aktivní kariéry Poborský působil v představenstvu Dynama České Budějovice, výkonném výboru FAČR a dva roky byl předsedou nově vzniklé České asociace fotbalových hráčů. Krátce se angažoval také v zastupitelstvu Jihočeského kraje.

jis, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: