Slávistky narazí v Lize mistryň na Apollon, Spartu čeká Twente

1. září 2016 18:42 - Praha

Fotbalistky Slavie Praha budou hrát v prvním kole Ligy mistryň s kyperským šampionem Apollonem Limassol. Druhý tým minulého ligového ročníku Sparta se o postup do osmifinále utká s nizozemským mistrem Twente Enschede. Rozhodl o tom dnešní los.

 

Slavia.cz

První zápasy jsou na programu 5. a 6. října, odvety se uskuteční o týden později.

Oba soupeři českých týmů prošli do Ligy mistrů z kvalifikace. Kapitánku Slavie Blanku Pěničkovou los potěšil. "Přiznám se, že se jedná o jeden z týmů, který jsem si přála i kvůli klimatickým podmínkám. Nebude se jednat o nic jednoduchého, mají v týmu řadu výborných cizinek, ale věřím, že zúročíme zkušenosti z minulé sezony a uspějeme," uvedla na klubovém webu. "Jelikož s českou reprezentací každoročně absolvujeme mezinárodní turnaj právě na Kypru, prostředí už známe," řekla Pěničková.

Fotbalistky Twente obhajují účast v osmifinále, v němž dvakrát prohrály 0:1 s Barcelonou. "Atraktivní soupeř, který podle koeficientu bude patřit k tomu lepšímu, co mezi nenasazenými tymy bylo. Chceme uhrát dobrý výsledek na hřišti soupeře před domácí odvetou a tím se přiblížit postupu do dalšího kola," uvedl trenér Jan Janota.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: