Rubriky:

Ostatní

Basti, Basti! Schweinsteiger s krásnou Annou dobývají Ameriku v hollywoodském stylu

31. března 2017 07:43 - Chicago

Uvítání v hollywoodském stylu. Tisková konference s rozmáchlými kulisami, výkřiky „Basti! Basti!“ z fóra a usmívající se tenisová kráska v přední řadě. Německý fotbalista Bastian Schweinsteiger ve středu zahájil angažmá v klubu Chicago Fire a nenechal nikoho na pochybách, že spolu s manželkou Annou Ivanovičovou budou v Americe patřit k obletovaným párům.

Video již není dostupné

sntv

Doma v Německu strávil záložník celou blyštivou kariéru v Bayernu Mnichov. Pak se vydal do Manchesteru United, jenže nový kouč Rudých ďáblů José Mourinho s ním nepočítal, a tak se Bastian Schweinsteiger uprostřed sezóny sbalil a zamířil hledat štěstí do Ameriky.

Dvaatřicetiletý fotbalista se rozhodl těsně před reprezentační pauzou a nedal Albionu ani pořádné sbohem. „Těžká chvíle. Jednalo se o rychlé rozhodnutí a nemohl jsem se ani pořádně rozloučit s týmem. Také se hrál zápas v Middlesbrough a nemohl jsem spoluhráčům nic říct. Nechtěl jsem, aby se soustředili na mě," líčí šampión.

Na Rudé ďábly nezanevřel. „V Manchesteru jsem zažil skvělé časy. Zvláště díky spoluhráčům a dalším zaměstnancům, užil jsem si to," ujišťuje.

Rovnou mezi celebrity MLS

Nyní je tedy jeho novou adresou klub Chicago Fire v zámořské MLS. Podle listu Chicago Tribune podepsal úřadující mistr světa z Brazílie 2014 roční smlouvu s platem 4,5 miliónu dolarů. Schweinsteiger tak bude jedním z deseti nejlépe placených hráčů soutěže.

„V Anglii jsem normálně trénoval. Teď budu potřebovat ještě několik dní, ale cítím, že jsem připraven, kdykoli mě trenér bude potřebovat. Potřebuji více tréninků, abych chytil rytmus a dostal se do formy, do jaké chci, ale moje hlava je v pořádku na více než sto procent," vyhlásil populární Basti, než se přesunul do kabiny k prvnímu tréninku.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní