Rubriky:

Ostatní

Fotbalisty Argentiny už netrénuje Bauza. Kdo ho nahradí?

11. dubna 2017 08:12 - Buenos Aires

Fotbaloví vicemistři světa Argentinci opět mění trenéra. Po osmi měsících skončil Edgardo Bauza, pod jehož vedením se týmu nedaří v kvalifikaci o mistrovství světa.

 

Victor R. Caivano, ČTK/AP

Devětapadesátiletý Bauza nahradil v srpnu na lavičce Gerarda Martina, který rezignoval po finálové prohře na Copě América. Z osmi zápasů pod Bauzovým vedením ale Argentinci vyhráli jen třikrát a v jihoamerické kvalifikaci jsou až pátí.

"Bauzu jsme informovali o tom, že už není koučem národního týmu," oznámil šéf svazu Claudio Tapia. Podle médií by chtěl angažovat Jorgeho Sampaoliho, jenž vede Sevillu, nebo úspěšného kouče Atlética Madrid Diega Simeoneho.

Do Španělska má Tapia brzy odletět, i proto, aby se setkal s hlavní hvězdou mužstva Lionelem Messim. Barcelonský špílmachr je totiž suspendován za urážení rozhodčího v březnovém kvalifikačním zápase s Chile a bude Argentincům ještě třikrát chybět.

V jihoamerické kvalifikaci jsou na programu čtyři kola. Messi už přišel o prohraný zápas v Bolívii (0:2), vynechá také duely s Uruguayí, Venezuelou a Peru. Nastoupit může až 10. října v posledním kole v Ekvádoru.

Argentina je v tabulce až pátá, což by pro ni znamenalo účast v baráži. Přímo na MS 2018 v Rusku postoupí čtyři celky, start na turnaji má už jistý vedoucí Brazílie.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní