Rubriky:

Ostatní

Španělský fotbalový svaz vyzval svého šéfa k rezignaci

7. září 2017 09:15 - Madrid

Španělský fotbalový svaz (RFEF) vyzval k rezignaci svého prezidenta Ángela Maríu Villara podezřelého ze zpronevěry, z korupce a podvodu. Sedmašedesátiletý funkcionář byl už v červenci na rok suspendován Sportovní radou španělské vlády a řízení federace se dočasně ujal dlouholetý pokladník Juan Luis Larrea. Nyní představitelé RFEF žádají po Villarovi, aby se postu definitivně vzdal a umožnil konání nových voleb.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Villar byl zatčen 18. července v Madridu spolu se synem Gorkou, někdejším viceprezidentem svazu pro ekonomiku Juanem Padrónem a sekretářem regionální federace na Tenerife Ramonem Ángelem Hernándezem. Po dvou týdnech byl propuštěn na kauci, ale musel odevzdat pas a pravidelně se hlásí u soudu.

Bývalý reprezentační záložník byl od roku 1992 viceprezidentem UEFA, stejnou funkci ve FIFA zastával od roku 2002. Po loňském odstoupení Michela Platiniho vedl UEFA jako dočasný předseda. Krátce po svém zatčení rezignoval na post místopředsedy FIFA i UEFA. Španělský svaz vede od roku 1988.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.