Rubriky:

Ostatní

Živě

FAČR začala klubům vyplácet peníze z dotací

13. září 2017 18:21 - Praha

Fotbalová asociace ČR začala s vyplácením peněz, které obdržela z dotačního programu V ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Celkem dostala 360 miliónů korun, z toho je 65 miliónů určeno na finanční podporu klubům. A 10,8 miliónu asociace již odeslala subjektům, které splnily podmínky.

 

Vlastimil Vacek, Právo

FAČR měla stejně jako ostatní sportovní asociace obdržet dotace už na jaře. Květnová dotační kauza, která vedla k obvinění FAČR a náměstkyně ministerstva Simony Kratochvílové i odchodu ministryně Kateřiny Valachové, však vyplácení zkomplikovala a bylo vytvořeno nové řízení.

FAČR se kvůli tomu dostala do finančních potíží. Dotace už ale obdržela a nyní začala s distribucí peněz dál. Kvůli zvyšování své transparentnosti tak rozesílá elektronickou formou v rámci projektu "Peníze přímo ke klubům" a prostřednictvím transparentního účtu u Komerční banky. Finanční prostředky také poprvé poputují přímo na bankovní účty subjektů, nikoliv na podúčty v rámci Informačního systému jako dosud.

„Znovu nám jde o vytvoření maximálního servisu pro všechny naše funkcionáře v klubech, okresních i krajských svazech. Všem chceme vyjít vstříc tak, aby nikdo nemusel nikam cestovat, cokoli tisknout nebo odesílat dokumenty ve fyzické podobě. Jsme přesvědčeni, že i tyto kroky celá fotbalová rodina ocení, protože jde o zjednodušení všech procesů spojených s finančními operacemi," říká Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR.

V první fázi FAČR v úterý odeslala finance 399 různým subjektům, které jako první doložily požadované podklady nutné pro poskytnutí podpory. To znamená potvrzení o vedení bankovního účtu, výpis z veřejného rejstříku, výroční zprávu, čestné prohlášení o bezdlužnosti, plnou moc pověřené osoby a aktuální stanovy. Celkem odešlo přes deset miliónů korun.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.