Rubriky:

Ostatní

Smutná zpráva! Šéf Sparty prohrál boj o život po kolapsu při ligovém šlágru s Plzní

30. října 2017 09:02 - Praha

Smutný konec. Marný boj o přežití. Prezident futsalové Sparty Zdeněk Větrovský, který zkolaboval při šlágru ligy s Plzní, o víkendu zemřel. Bylo mu 74 let.

 

achiv Sparta Praha futsal

Zprávu přinesl twitterový účet futsalistů Sparty. Zápas, při němž prezidenta klubu na tribuně postihla srdeční příhoda, se hrál 5. září v rámci prvního kola nejvyšší domácí soutěže.

„S velkým zármutkem v srdci oznamujeme, že dnes ráno zemřel prezident klubu AC Sparta Praha, skvělý člověk a velký futsalový srdcař, pan Ing. Zdeněk Větrovský," stojí na sparťanském Twitteru.

Utkání bylo přerušeno za stavu 4:4 v čase 17:17 druhého poločasu. Přítomný lékař ihned zahájil masáž srdce prezidenta Sparty.

Zhruba třináct minut se čekalo na příjezd sanitky a přivolané lékařské posily pomáhaly s oživováním. Otřesení plzeňští futsalisté odešli do kabin, sparťané vše dlouho sledovali přímo z palubovky.

Utkání pak bylo předčasně ukončeno. Lékaři dál v hledišti pokračovali v práci a po dalších dlouhých minutách byl prezident Sparty převezen do nemocnice, kde byl udržován v umělém spánku.

Podporu mu vyjadřovali zástupci dalších klubů, včetně Slavie, s níž v půli září Sparta hrála derby.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní