Rubriky:

Ostatní

Branky z finále MS 2014 na Maracaná půjdou do dražby

30. května 2018 09:27 - Berlín

Branka, do níž vstřelil Mario Götze vítězný gól finále mistrovství světa v Brazílii 2014, by již brzy mohla být ozdobou zahrady nějakého německého fotbalového fanouška. Obě zařízení ze slavného stadionu Maracaná v Riu de Janeiro se totiž budou od soboty dražit na německé verzi internetového aukčního portálu eBay.

 

Robert Procházka

Dražbu oznámila firma, jež se stará o provoz Maracaná. Transport branek z Brazílie do Evropy je možné sledovat na speciální mobilní aplikaci a ještě před předáním budoucímu majiteli budou vystaveny v Berlíně. Devadesát procent vydražené částky půjde na charitativní účely, zbytek bude investován do Maracaná. Aukce má také pomoci k tomu, aby se stal fotbalový svatostánek atraktivním cílem pro evropské turisty při jejich návštěvě Ria.

Němci ve finále šampionátu před čtyřmi lety porazili Argentinu 1:0 po prodloužení a stali se prvním evropským týmem, jenž vyhrál MS na americkém kontinentu. Střelec vítězné branky Götze se na letošní turnaj do Ruska kvůli poklesu formy nedostal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.