Rubriky:

Ostatní

Společnost MasterCard zrušila kritizovanou kampaň "jídlo za góly"

5. června 2018 08:27 - New York

Společnost MasterCard zrušila krátce po jejím uvedení kritizovanou reklamně-charitativní kampaň, podle níž měla za každý gól Lionela Messiho a Neymara platit jídlo hladovým dětem v Jižní Americe a Karibiku. Místo toho dá Světovému potravinovému programu (WFP) organizace OSN částku odpovídající milionu jídel, bez ohledu na výkony fotbalových hvězd.

 

Emilio Morenatti, ČTK/AP

MasterCard minulý týden ohlásila akci, během níž měla za každý Neymarův a Messiho gól až do března roku 2020 věnovat WFP částku na 10 000 jídel. Kampaň na sociálních sítích vyvolala vlnu kritiky. Byla vnímána jako snaha společnosti zajistit si pozornost před mistrovstvím světa, kde bude jako jeden z hlavních sponzorů FIFA propagován její konkurent na poli platebních karet Visa.

Reklamní spot kampaně společnosti MasterCard

Zároveň výzvu MasterCard veřejně kritizoval trenér brazilské reprezentace Tite, podle něhož podobná akce akcentující individuální výkony škodí týmovému pojetí fotbalu.

MasterCard proto po víkendu, kdy kampaň hájila, oznámila v pondělí její zrušení. "Na základě zpětné vazby upravujeme tuto na akci na příspěvek milionu jídel v roce 2018. Ty doplní 400 000 jídel, jež jsme už v rámci této akce darovali," uvedla společnost pro agenturu AP.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.