Máme silný tým, liboval si po obratu v pohárovém duelu ve Znojmě sparťan Přikryl

Znojmo

Deset minut před koncem rozhodl. Záložník Tomáš Přikryl přispěl vítězným gólem k triumfu sparťanských fotbalistů (3:2) v úvodním osmifinálovém utkání Poháru České pošty ve Znojmě. A to se Pražané zkraje druhé půle za stavu 1:2 báli o výsledek...

Útočníka Tomáše Přikryla (vlevo) ze Sparty stíhá v pohárovém utkání znojemský Tomáš Cihlář.

Jak jste viděl klíčovou akci?

Roman Bednář poslal po rohu hlavou balón před domácí branku. Já jsem u něj byl dřív než znojemští zadáci a povedlo se mi ho zblízka protlačit do sítě.

Co se stalo se Spartou na začátku druhé půle, že místo vedení 1:0 rázem 1:2 prohrávala?

Zase nás postihl tradiční výpadek. Stejně jako v některých ligových duelech jsme na několik minut vypadli z koncentrace. Je to náš neduh, na němž musíme zapracovat.

Podobně jako většinu ligových zápasů jste ale i pohárový duel rozhodli během chvilky ve svůj prospěch...

Naštěstí. Opět se ukázalo, že máme silný tým, který se s takovými nepříznivými momenty dokáže vypořádat. To nám dodává sebevědomí.

Jakým bylo Znojmo soupeřem?

Nebylo to snadné utkání. Znojemští mohli na rozdíl od ligových střetnutí nastoupit na svém stadiónu a v hlučné kulise bojovali o každý míč. Hrbolatý trávník navíc ztěžoval kombinaci, což byla spíš naše nevýhoda. Naštěstí se nám ale podařilo jejich odpor zlomit.

Jste už jistým postupujícím?

To bych neřekl. Ještě nás čeká odveta na našem hřišti, musíme k ní přistoupit obezřetně. Nesmíme nic podcenit.

Pohár se hrál netradičně o víkendu. Přistoupili jste k zápasu s větší vážností?

To bych neřekl. My jsme si vytkli za cíl dojít v pohárové soutěži až do finále, brali bychom ho tudíž velmi vážně i uprostřed týdne.

Takže byste raději v sobotu nastoupil k utkání Gambrinus ligy?

Asi ano. Mám totiž obavu, abychom závěrečná ligová kola nehráli koncem listopadu třeba na sněhu. Když nebude přát počasí, může se to klidně přihodit.