Ostrava za fiasko v Rýmařově vyřadila z áčka Vengřinka a Foltyna

2. září 2015 09:12 - Ostrava

Fiasko a vyřazení fotbalistů Ostravy v Rýmařově v druhém kole domácího poháru odnesli Tomáš Vengřinek s Martinem Foltynem. Oba hráči byli v důsledku porážky Baníku na hřišti divizního celku potrestáni přeřazením do juniorky.

 

Josef Omelka, ČTK

Ani jeden z obou odchovanců přitom nepatří do základní sestavy či mezi zkušené hráče. Dvaadvacetiletý záložník Foltyn má na kontě účast v 30 ligových utkáních, o rok starší Vengřinek dokonce jen v sedmnácti a oba patří spíše do širšího kádru.

"Beru to jako dočasné opatření, které by mělo hráče znovu nastartovat. Jejich výkonnost budeme sledovat," uvedl ostravský trenér Radomír Korytář na oficiálním klubovém webu. Z rezervy si naopak vytáhl nahoru útočníka Marka Szotkowského a záložníka Dana Ožvoldu.

To jsou zároveň jediné možné změny, které Ostrava v reakci na špatný začátek sezony může udělat. Snahu o doplnění kádru z jiných zdrojů momentálně neumožňují zablokované přestupy kvůli dlouholetému sporu s Viktorií Žižkov.

ČTK

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.