Mladá Boleslav a Most v poháru senzaci nepřipustily

NÁCHOD/ČESKÝ BROD

Fotbalisté Mladé Boleslavi a Mostu ve čtvrtek rozšířili listinu účastníků 3. kola Poháru ČMFS. První tým ligové tabulky vyhrál v Náchodě 6:2 a Most zvítězil v Českém Brodě podobně hladce 5:0. Posledního postupujícího určí 13. září zápas Bohemians 1905 s Teplicemi.

Pro Mladou Boleslav ale začal zápas v Náchodě šokem. Už ve 3. minutě překonal brankáře Kučeru domácí Zinke a oživil vzpomínky na loňský rok, kdy hosté na stejném stadionu z poháru vypadli. Ale tým, který před čtyřmi dny deklasoval Spartu, manko dohnal. Už do přestávky Sedláček a po něm Holub z penalty výsledek otočili a ve druhém poločase skóre rychle narůstalo.

Mostu zařídil v Českém Brodě vedení už v osmé minutě stoper Novotný a během posledních dvaceti minut přidali hosté ještě další čtyři góly.

Pohár ČMFS - 2. kolo
Náchod/Deštné - Mladá Boleslav 2:6 (1:2)
Branky: 3. Zinke, 84. Vácha - 48. a 69. Abrahám, 16. Sedláček, 42. Holub z pen., 52. Pecka, 73. Palát. Rozhodčí: Adam. Diváci: 1050.
Sestava Mladé Boleslavi: Kučera - Ševinský, Rolko, Brezinský (21. Vít), Palát - Sedláček, Šmerda, Abrahám (68. Riegel), Poláček - Pecka (61. Ordoš), Holub. Trenér: Uhrin.
Český Brod - Most 0:5 (0:1)
Branky: 70. a 84. Pilař, 8. Novotný, 79. Brzezina, 81. Da Silva. Rozhodčí: Hrubeš.
Sestava Mostu: Vaniak - Suchý, Škoda (37. Hainault), Novotný, Zbončák - Jendruščák, Prášil, Pilař, Gašparík - Siegl (63. Da Silva), Pešír (46. Brzezina). Trenér: Ščasný.