V poháru prvoligisté uspěli, ale někteří měli namále

Blízko vyřazení se ocitly některé prvoligové týmy v zápasech třetího kola Poháru ČMFS, nakonec však k žádnému překvapení nedošlo. Namále měly hlavně Ostrava a Plzeň, jejichž hráči vybojovali výhru až v posledních minutách. Pohárový program pokračuje ve čtvrtek duelem Bystrc - Sparta, další zápasy jsou na programu za týden a o dalších sedm dnů později.

Do největších nesnází se ve třetím kole dostala Plzeň, která si zajistila postup na půdě HFK Olomouc až v druhé minutě nastaveného času po trefě náhradníka Tomáše Krbečka. Západočeši tak málem doplatili na to, že šetřili několik opor, nová posila Malár ještě do utkání nezasáhl.

Nejvíce emocí budil zápas druholigových Jakubčovic s Baníkem Ostrava, v němž sice favorit rychle vedl, ale po hodině hry bylo vyrovnáno po penaltě Doležala. Hosté však v závěru dostali domácí pod velký tlak a Libor Žůrek -nejlepší hráč zápasu - minutu před koncem srazil naděje domácích fotbalistů i dvou a půl tisíc diváků.

Jablonec v Chomutově prodával

Jednoduché to neměly ani další prvoligové celky. Liberec se dočkal v Třeboni uklidnění až po pauze a vyhrál 3:0. Most dlouho zápas v Karlových Varech ovládal, ale po snížení domácích na 1:2 se v závěru musel třást o těsný náskok.

Příštím soupeřem Mostu bude Jablonec, který v Chomutově dokonce prohrával. O přestávce však spustil v kabině trenér Petr Rada pořádnou bouřku a hosté třemi góly duel otočili na 3:1. Opět se trefil Milan Fukal, který vstřelil vyrovnávací branku.

Méně práce mělo Slovácko, které v poháru nenavázalo na ligové trápení ve Vyškově vyhrálo 2:0. Stejným výsledkem skončily také dva dnešní duely týmů z nižších soutěží. Žižkov bude po vítězství 2:0 nad Čáslaví hrát ve čtvrtém kole s Příbramí.

Výsledky 3. kola:
Jakubčovice Fotbal - Baník Ostrava 1:2 (0:1)
Branky: 57. Doležal z pen. - 16. Metelka, 89. Žůrek. Rozhodčí: Tacina - Szarowski, Lakomý. Diváci: 2085.
Jiskra Třeboň - Slovan Liberec 0:3 (0:1)
Branky: 64. a 77. Pospěch, 10. Frejlach. Rozhodčí: Moudrý - Filípek, Tulinger. Diváci: 550.
HFK Olomouc - Viktoria Plzeň 1:2 (0:0)
Branky: 59. Kazár - 76. T. Krbeček, 90+2. Procházka. Rozhodčí: Kocián - Pelikán, Hájek. Diváci: 638.
Karlovy Vary-Dvory - FK Siad Most 1:2 (0:1)
Branky: 85. Kostečka z pen. - 4. Da Silva, 47. Brzezina. Rozhodčí: Damková - Zlámal, Lhoták. Diváci: 460.
Vyškov - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)
Branky: 38. Róth, 86. Zeher. Rozhodčí: Racek - Peřina, Vysloužil. Diváci: 550.
Chomutov - Jablonec 1:3 (1:0)
Branky: 45.+1 Sedlák - 58. Fukal, 78. Smíšek, 90. Laciga. Rozhodčí: Příhoda - Teuber, Štěrba. Diváci: 410.
Viktoria Žižkov - Zenit Čáslav 2:0 (2:0)
Branky: 5. Novotný, 41. Šťastný. Rozhodčí: Paták - Pokorný, Pospíšil. Diváci: 562.
Rousínov - Břeclav 0:3 (0:1)
Branky: 22. Svozil z pen., 59. Svoboda, 77. Galla z pen. Rozhodčí: Kubáň - Ondo, Straka. ČK.: 90.+1 Buriánek (Rousínov). Diváci: 350.