Anglie

Manchester City - Liverpool 2:1

Lídr na kolenou! Obhájci titulu připravili Liverpoolu první ligovou prohru v sezoně

3. ledna 2019 20:52 - Manchester/Praha
(Aktualizováno: 3. ledna 2019 22:54)

Boj o titul v anglické Premier League slibuje drama až do konce! Dosud suverénní fotbalisté Liverpoolu prohráli v ostře sledovaném šlágru 21. kola na hřišti úřadujících šampionů z Manchesteru City 1:2 a jejich úchvatná série od startu ligy bez prohry skončila. Góly vítězů vstřelili Sergio Agüero a Leroy Sané, za Reds se trefil Roberto Firmino. Citizens se posunuli v tabulce na druhé místo, na svého čtvrtečního soupeře ztrácejí čtyři body.

DIGI CZ, DIGI CZ

Liverpool měl v případě vítězství možnost odskočit na devět bodů Tottenhamu a na deset bodů Manchesteru City. Svou šanci přiblížit se k prvnímu titulu od roku 1990 ale nevyužil a prohrál poprvé po předchozích devíti ligových vítězstvích v řadě.

Přitom byl Liverpool hodně blízko tomu, aby šel v utkání jako první do vedení. V 18. minutě trefil Sadio Mané tyč a při následné skrumáži si dali domácí málem vlastní gól. John Stones ale vykopl míč z branky těsně předtím, než celým objemem přešel brankovou čáru, což potvrdila branková technologie.

Místo toho ve 40. minutě zamířil z úhlu přesně pod břevno Sergio Agüero. Argentinský kanonýr tak vstřelil svůj 250. ligový gól kariéry. V Anglii dal 153 branek, 74 přidal ve Španělsku a 23 v Argentině.

V 64. minutě ale Liverpool srovnal poté, co předvedl skvělou souhru krajních obránců, po které Roberto Firmino skóroval do prázdné branky. Jenže o osm minut později vyšla Manchesteru rychlá akce zakončená gólovou střelou o tyč v podání Leroye Saného a domácí už důležitou výhru udrželi. Pro trenéra Pepa Guardiolu to byla jubilejní stá výhra na lavičce City.

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.