Rubriky:

Anglie

Živě

Keegan, Shearer, Beardsley. A teď Dúbravka! Bývalý gólman Sparty je hráčem roku

6. ledna 2019 14:53 - Newcastle

Dostal se do skvělé společnosti. Obdrží trofej, která byla dříve udělena borcům, jako jsou Kevin Keegan, Alan Shearer, Peter Beardsley, Chris Waddle, Andy Cole či Shay Given. Asociace místních fotbalových novinářů vyhlásila slovenského brankáře Martina Dúbravku z Newcastlu United nejlepším hráčem roku na severovýchodě Anglie. Bývalý gólman pražské Sparty a Liberce se v Premier League obdivuhodně rychle prosadil.

 

nufc.co.uk

Nejprve přišel k Magpies loni v lednu na hostování. A když během jara rozhodujícím způsobem přispěl k záchraně v nejvyšší soutěži, Newcastle po sezoně uplatnil opci na přestup ze Sparty.

Martin Dúbravka teď sice nevládne celému Albionu, anketa o nejlepšího fotbalistu severovýchodní Anglie však má svou prestiž a 39letou tradici. Ocenění slovenský reprezentant převezme na galavečeru v neděli 17. února.

„Jsem překvapen a poctěn. Vítězství pro mě hodně znamená, ale nepodařilo by se mi bez mých spoluhráčů," reaguje Dúbravka na webu Newcastlu United.

Renomovaný kouč Rafael Benítez si ho na Letné našel po velmi podrobném výběru z široké řady konkurentů z celého světa. Devětadvacetiletý slovenský reprezentant skvěle navázal na stopu českého předchůdce Pavla Srníčka. Okamžitě se etabloval v áčku, získal si fanoušky a dosud odchytal celkem třicet zápasů.

„Mám radost i za Martina. Je to náš rozdílový hráč. Zároveň je velký profesionál a vzor pro mladší spoluhráče," zdůrazňuje Rafa Benítez.

dos, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..