Slávistický talent debutoval v Anglii. Píše historii! chlubí se londýnský klub

24. února 2019 12:16 - Londýn

První hráč narozený v tomto tisíciletí, který za náš klub hrál Championship, uvádí západolondýnský Brentford o Janu Žambůrkovi. Český střední záložník naskočil do hry v 84. minutě utkání s Hullem. Jeho tým tou dobou vedl už 5:1 a tento stav udržel až do konce.

Nadaný tvůrce hry se v létě vydal na Ostrovy ze Slavie, čímž rozladil šéfa sešívaných Jaroslava Tvrdíka.

"Žambůrkův odchod je pozůstatek minulosti spolupráce se Sport Investem. Klub o hráče stál, byla však uplatněna výstupní doložka," uvedl Tvrdík na twitteru.

Byl to přitom poměrně riskantní krok. Brentford totiž zrušil svou mládežnickou akademii a zachoval si pouze B-tým, který ovšem hraje pouze přátelská utkání a malé turnaje. Během podzimu se tak utkal například s výběrem metropolitní policie. Zatím se však zdá, že se hbitému levákovi tento tah vyplácí. Debutu v soutěžním střetnutí se dočkal deset dnů po osmnáctých narozeninách.

Žambůrek se do Brentfordu vydal spolu se sparťanem Matějem Majkou, ten se však v této sezoně potýkal se zdravotními problémy. Na start v druholigovém áčku si tak nejspíš ještě nějaký čas počká.

dh, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..