Anglie

Watford - Arsenal 0:1

Arsenal se vrátil na místo, které znamená postup do Ligy mistrů. Výhru zařídil dotěrný Aubameyang

15. dubna 2019 22:56 - Londýn

Fotbalisté Arsenalu zvítězili v 34. kole anglické ligy nad Watfordem 1:0 a v tabulce se vrátili na čtvrté místo, které znamená postup do Ligy mistrů. Petr Čech do hry nezasáhl, čisté konto vychytal německý gólman Bernd Leno.

David Klein, Reuters

Arsenal se dostal do vedení po deseti minutách hry po hrubé chybě domácího brankáře Bena Fostera. Po malé domů se chystal rozehrát, v malém vápně ho ale o míč obral Pierre-Emerick Aubameyang a 18. gólem v sezoně se těsně přiblížil k čelu tabulky kanonýrů Premier League.

Watford navíc vzápětí přišel o kapitána Troye Deeneyho, který dostal za faul loktem na Lucase Torreiru červenou kartu. I v dlouhém oslabení měli domácí hráči několikrát příležitost vyrovnat, v největší šanci trefil Adam Masina v 62. minutě tyč.

Arsenal vyhrál od prosince jen dva z předchozích 12 zápasů na hřištích soupeřů, před týdnem nebodoval na stadionu Evertonu.