Anglie

Živě

Watford - Southampton 1:1

Zápis do dějin! Irský útočník Long dal nejrychlejší gól v historii Premier League

23. dubna 2019 21:31 - Londýn
(Aktualizováno: 24. dubna 2019 10:27)

Výjimečný okamžik! V úterním zápase Watford - Southampton padl nejrychlejší gól v historii fotbalové Premier League. Hostujícímu útočníkovi Shaneu Longovi stačilo k otevření skóre pouze sedm sekund. O záchranu bojující Southampton vedení v dohrávce 31. kola neudržel a po gólu pro změnu z poslední minuty na hřišti sedmého týmu tabulky pouze remizoval 1:1. Tottenham zvítězil v dohrávce anglické ligy 1:0 nad Brightonem a upevnil si třetí místo v tabulce.

DIGI CZ

Jedinou branku zápasu vstřelil v 88. minutě dánský záložník Christian Eriksen. Po přihrávce od Dele Alliho vypálil přesně zpoza vápna do levého dolního rohu a dal sedmý gól v sezoně. Tottenham má nyní tříbodový náskok před čtvrtou Chelsea, o další bod méně má Arsenal, který má ale zápas k dobru.

Ve Watfordu irský reprezentant Long hned po úvodním hvizdu a rozehrávce domácích atakoval stopera Craiga Cathcarta, zblokoval jeho nákop a s klidem překonal brankáře Fostera. Od začátku utkání uplynulo přesně 7,69 sekundy.

Dvaatřicetiletý Long tím překonal rekord obránce Tottenhamu Ledleyho Kinga, který v roce 2000 vstřelil gól Bradfordu za 9,9 sekundy.

Anglická fotbalová liga:
31. kolo:
Watford - Southampton 1:1 (90. Gray - 1. Long).

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji proběhlo od 10. do 26. května 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.