Živě

Conte uspěl u soudu kvůli neoprávněnému propuštění z Chelsea

13. ledna 2020 20:44 - Londýn

Trenér Antonio Conte uspěl s žalobou na fotbalovou Chelsea kvůli neoprávněnému propuštění. Soud mu dal za pravdu a přiřkl mu jako kompenzaci 85 000 liber (2,5 milionu korun).

 

Alberto Lingria, Reuters

Italský kouč přitom po svém odvolání v červenci 2018 neodešel ze Stamford Bridge s prázdnou. Se svými spolupracovníky obdržel odstupné ve výši 26 milionů liber, což je podle britských médií nejvyšší částka vyplacená odvolanému trenérovi a jeho realizačnímu týmu v historii anglického fotbalu.

Conte strávil v Chelsea dva roky. V první sezoně ji dovedl k titulu, v dalším ročníku s ní obsadil v anglické lize páté místo. Podle médií doplatil na špatné vztahy s vedením. Po odchodu z Chelsea byl rok bez angažmá, než přijal nabídku Interu Milán. V Itálii vedl v minulosti také Juventus a národní mužstvo.

Potvrzeno! Conte skončil v Chelsea. Dostane pohádkové odstupné, přes čtvrt miliardy korun

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..